Jaś Kowalski Klub

Trudno znaleźć - Warto poszukać

Koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami

Koncerty
Termin: 2015-03-22 19:00

Miejsce: Jaś Kowalski Klub

SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI

Ryszard Leoszewski tym razem z akustycznym brzmieniem Sklepu z Ptasimi Piórami. Z piosenkami zarówno dobrze znanymi publiczności z płyt: „Stempelek”, „Ulica Mandelsztama”, czy „Wiem Jak Nie Jest”, jak i premierowymi kompozycjami. Ciekawe instrumentarium, szlachetna i zróżnicowana warstwa muzyczna, niebanalne, refleksyjne teksty zapowiadają dynamiczny i klimatyczny koncert.


Sklep z Ptasimi Piórami to szczeciński zespół wykonujący głównie repertuar autorski, który zaliczyć można do nurtu poezji śpiewanej. Założycielem i liderem zespołu jest Ryszard Leoszewski. Pierwszy koncert Sklepu z ptasimi piórami miał miejsce 8 marca 1978 w klubie Wyższej Szkoły Pedagogicznej "Atut" w Szczecinie i był prezentem studentów pedagogiki dla koleżanek z uczelni z okazji Dnia Kobiet. Skład zespołu stopniowo się rozrastał.
Dziś, po ponad trzydziestu latach swojej działalności Sklep... na stałe wpisał się w poetycki krajobraz kraju i jest jedną z najbardziej rozpoznawanych, uznanych i wiodących grup z kręgu piosenki poetyckiej. Obiektywne źródła podają, że krąg odbiorców stale się powiększa i odmładza.

Świętujący w 2013 roku jubileusz 35-lecia zespół ma na swoim koncie udział w licznych koncertach (w tym z wokalistą jazzowym – Bobbym McFerrinem oraz w Studiu Koncertowym III Programu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej), wielokrotnie został wyróżniony na festiwalach, cieszy się życzliwością publiczności i krytyków.
Jednym z najważniejszych projektów zespołu była świetnie przyjęta przez krytyków i odbiorców, płyta pt. "Ulica Mandelsztama", którą to Sklep z Ptasimi Piórami zaprezentował niemal w całym kraju i za granicą.

Skład zespołu :
Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew
Mariusz Smoliński – piano
Joanna Kraszewska – wiolonczela
Krzysztof Ciesielski – kontrabas
Ireneusz Budny – perkusja

 

Telefon
59 822 55 04
Cena biletu
30,00
 

Wspierane przez iCagenda

Polecamy

Jak nas znaleźć?

Nasza restauracja znajduje się w centrum Bytowa, w bocznej uliczce Zaułek Drozdowy. Lokal czynny codziennie w godzinach od 12.00 do 21.00 w piątki i soboty od 12.00 do 24.00.

Od 1 października w poniedziałki nieczynne.

zapraszamy

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com